Műszaki vizsgára felkészítés 

Műszaki vizsgáztatás

Személy- és kisteher gépjárművek vizsgára történő felkészítését vállaljuk vizsgáztatással is (mely nem helyben történik). A műszaki vizsga lejárta előtt egy hónappal, már vizsgáztatható a jármű úgy, hogy az eredetileg forgalmiba beírt lejárati dátumot hosszabbítják meg a közlekedési hatóság szakemberei. Ennek célja, hogy ne vigyenek lejárt műszakis autókat, illetve ha nem menne át az autó a vizsgán, még legyen idő megjavítani azt.

Műszaki vizsga felkészítés és ügyintézés

Neked gond, nekünk rutin! Levesszük a válladról a műszaki vizsga terhét!

Ha az átvizsgálás során javítást igénylő hibák, hiányosságok mutatkoznak, árajánlatot állítunk ki. Az árajánlat jóváhagyása után kezdjük meg a javítást. Csak az általunk minden szempontból rendben talált gépjárműnek vállaljuk el a vizsgáztatását.

Műszaki vizsgához szükséges okmányok

Magánszemély esetén:

  • Személyi igazolvány
  • Lakcímkártya
  • Meghatalmazás (a szervizünk adja ki ezt a nyomtatványt)
  • Gépjármű forgalmi engedély
  • Érvényes kötelező felelősség biztosítás

Jogi személy (cég) esetén:

  • Cégkivonat
  • Aláírási címpéldány
  • Meghatalmazás (formanyomtatvány mi adjuk ki)
  • Gépjármű forgalmi engedély
  • Érvényes kötelező felelősségbiztosítás

Az időszakos műszaki vizsga hivatalos előírásai

"Ha a jármű az időszakos vizsgálat követelményeinek nem felel meg, akkor a vizsgabiztos a forgalmi engedély érvényességi idejét nem hosszabbítja meg, illetve a forgalmi engedélyt - ha a jármű közúti forgalomban való részvétele közvetlen balesetveszéllyel jár - érvényteleníti, és a rendszámtábláról az érvényesítő címkét eltávolítja."

"Amennyiben a jármű sikeres vizsgát tett, de a forgalmi engedély nem érvényesíthető (mert pl. betelt) vagy a járműnek nincs forgalmi engedélye, vagy a járműnyilvántartásba vett adataiban változás következett be, akkor az időszakos vizsgálat után a kiállított Jármű Műszaki Adatlappal fel kell keresni a területileg illetékes okmányirodát az új forgalmi engedély kiállítása céljából."

"Amennyiben a jármű sikeres vizsgát tett és így alkalmas minősítést kapott, a forgalmi engedélye érvényesítésre kerül."

"Ha az időszakos vizsgálatot a forgalmi engedély érvényességi határidején belül kérik, de a vizsgálatot az érvényességi határidő lejárta utáni időpontra tűzik ki, akkor a vizsganapról szóló értesítés a forgalmi engedély érvényességét a közölt vizsgaidőpontig, de legfeljebb 30 napra meghosszabbítja. Ha az időszakos vizsgálatot a forgalmi engedély érvényességi határidejének lejárta után kérik, akkor az időpontról szóló értesítés csak a vizsga napján a vizsgahelyre történő közlekedésre jogosít fel."

"Az időszakos vizsgálat a forgalomba helyezett jármű műszaki, közlekedésbiztonsági és környezetvédelmi megfelelőségének egy eljárás keretében történő ellenőrzése. Ebből következően, illetve amiatt hogy a korábban "zöldkártyának" nevezett környezetvédelmi igazolólap 2009. december 31-én megszűnt, 2010. január 1-től az időszakos műszaki vizsgálat érvényességi ideje (amelyet a forgalmi engedélyben is rögzítenek) határozza meg az adott jármű környezetvédelmi megfelelőségének határidejét is."

"Időszakos műszaki vizsgálaton a segédmotoros kerékpár kivételével minden forgalomba helyezett járműnek rendszeresen, meghatározott időközönként át kell esnie, amennyiben azzal a közúti közlekedésben részt kívánnak venni."

Műszaki vizsga követelményei


Fék

Az első és a hátsó fékberendezéseknek közel egyformán kell fogniuk. Fontos, hogy a hátsó fékek is megfelelő hatásfokkal működjenek! A jobb és baloldali kerekek fékerő különbsége maximum 30 százalék lehet. A kéziféknek dupla szerepe van a gépkocsiban: álló helyzetben rögzít és meghibásodott lábfék esetén fékez, ezért fontos, hogy hibátlanul működjön. A műszaki vizsga során a fékellenőrzéskor nemcsak a fékerőeltérést vizsgáljuk, hanem azt is, hogy mekkora pedálerőnél érjük el az adott fékhatást. Fény derülhet arra, hogy gépkocsi fékrásegítője hibás, esetleg a fékpofák, féktárcsák, fékbetétek vagy fékdobok rossz állapotban vannak.

Lengéscsillapító

A lengéscsillapító-vizsgáló pad leméri a tengelyterhelést, majd megrázza a futóművet függőleges irányba. A rázás után megvizsgálja, hogy mennyi idő alatt, és milyen amplitúdóval áll vissza a kerék az alapállapotba. A próbapad a mért értéket százalékban mutatja  és egyben azt is jelzi, hogy a mérés eredménye megfelel-e az előírtaknak vagy sem.

Futómű

A vizsgálat során a kormányművet, az összes gömbfejet, gumiszilentet, porvédőgumit ellenőrzünk. A legfontosabb, hogy a gömbfejek ne lógjanak, és a futómű gumialkatrészei ne legyenek kiszakadva, kikopva.

Kipufogórendszer

A kipufogórendszer nem lehet nagyon elrozsdált, a kipufogógáz nem szivároghat. Ha lyukas vagy kifúj a kipufogó, biztos, hogy a gépkocsi nem felel meg a vizsgakövetelménynek. A katalizátornak is megfelelően kell működnie.

Szélvédő

Az első szélvédőn semmiféle, még enyhe repedés sem lehet. Kőfelpattanás nyoma csak abban az esetben engedélyezett a műszaki vizsgán, ha az javítva van. A gépjármű első két oldalablakát nem lehet fóliázni, a többit viszont igen. Ha pótféklámpa van a gépkocsin és a hátsó szélvédő fóliázott, akkor a féklámpa helyét ki kell vágni.

Pótféklámpa

Utólagos pótféklámpa-felszerelésnél olyan probléma szokott előfordulni, hogy a lámpa nincs ráragasztva az üvegre, ezért visszatükröződik az utastérbe a fénye, ami nem megengedett.

Felületi horpadások, sérülések

A gépkocsinak esztétikai szempontból is meg kell felelnie a műszaki vizsgán. Karambolból származó karosszériasérülések nem megengedettek, de kisebb horzsolások, sérülések felett elnéznek.

Korrózió

A gépjárművön sehol nem lehet nagyon elrozsdált felület. A futómű, a felfüggesztési pontok, a teherviselő részek ellenőrzésére nagy hangsúlyt fektetnek.

Ülések, biztonsági övek

Az ülések nem lóghatnak, nem mozoghatnak, azoknak működőképesnek és állíthatónak kell lenniük. A biztonsági öveknek a működőképessége és biztos ki-be kapcsolhatósága is elengedhetetlen követelmény.

Világító, fény- és hangjelző berendezések

A műszaki vizsga során minden lámpának működnie kell, ami a gépkocsira van szerelve, tehát ha van ködlámpa, akkor annak is. Az indexek sárga fénnyel villogjanak. A műszerfalon lévő ellenőrző lámpák egyike sem világíthat! Ha valamelyik világít, az hibára utal, amit meg kell szüntetni! A kürt szóljon, az ablaktörlő működjön.

Gumiabroncs és felni

Amennyiben alufelni van a gépkocsin és az nem gyári, a vizsgán elkérhetik a műbizonylatot. A gumik nem lehetnek kopottak. A bordáknak 1,6 mm-nél mélyebbnek kell lenniük. Minden keréken azonos méretű gumiabroncs kötelező.

Kötelező kiegészítők

Pótkerék, biztonsági mellény, defektjavító készlet, egészségügyi csomag, izzókészlet, elakadásjelző háromszög


Időpont egyeztetés műszaki vizsgáztatásra
Csizmadia Autó és Gumiszerviz 
Mobilszámunk: 0630/515 61 15
Címünk: 8143 Sárszentmihály Fő út 138.


Miért minket válasszon?

Kérdése van? Keressen minket bizalommal!

Kérjük, adja meg adatait és a lehető leghamarabb felvesszük Önnel a kapcsolatot